Více o klasické masáži

Klasická regenerační masáž odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá návratu žilní krve a mízy do oběhového systému. Dochází ke zrychlení látkové výměny a vytlačování odpadních látek do lymfatického systému. Proto je také velmi důležité, jako po většině masáží, zvýšit přísun tekutin. Nejvhodnější je vypít během hodiny až dvou po masáži, nejméně litr čisté neperlivé vody, která je nejpřijatelnější tekutinou pro lidský organismus.

Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení v jejich oblasti a tím k lepšímu zásobení živinami.  Nedochází jen k blahodárnému působení na pohybový systém člověka, ale také k reflexivnímu působení na vnitřní orgány, což je může povzbudit k lepší činnosti.

Masáží také ovlivňujeme jeden náš důležitý orgán, kterým je kůže. Odstraňujeme z její vrchní vrstvy odumřelé buňky, což také napomáhá k její regeneraci a mladistvějšímu vzhledu. Také narušujeme tzv. tukové buňky, a tím může masáž přispět při formování postavy a hubnutí.

Účinek masáže je závislý především na správném provedení jednotlivých hmatů, intenzitě a směru. Také záleží na kvalitě a výběru použitých masážních prostředků, zanedbatelná není ani atmosféra a prostředí, kde se masáž provádí.

Kontraindikace:

  • před masáží jezte a pijte jen velice střídmě

  • vyhněte se alkoholu a jiným omamným prostředkům

  • nelze masírovat klienta s onkologickým onemocněním

  • klasickou masáž nelze použít ani, pokud trpíte infekčním, zánětlivým onemocněním anebo pokud máte zvýšenou teplotu

  • pokud máte diagnostikovanou některou z chorob oběhového systému (nemoci srdce, kolísavý krevní tlak, špatnou srážlivost krve, aterosklerózu apod.), konzultujte možnost masáže nejprve se svým lékařem

  •  nemasírují se místa s výskytem mateřských znamének, mikóz, ekzémů, zánětů nebo zvětšených uzlin či křečových žil

Na všechny své zdravotní problémy prosím vždy svého maséra upozorněte.

František Pavelka

Masáže Salve